16:15 23 Nisan 2021
Canlı Yayın
    ABD
    URL'yi kısaltın
    0 0 0
    Abone ol

    ABD'nin Virgina eyaletinde Johnson&Johnson'ın Kovid-19’a karşı geliştirdiği aşısını olan Richard Terrell’in yaşadığı yan etki nedeniyle vücudunun büyük bir bölümünde kızarıklık ve ağrılı döküntüler meydana geldi. Terrell’ın 5 günden sonra iyileşerek, hastaneden taburcu edildiği bildirildi.

    ABD’nin Virginia eyaletinde yaşayan 74 yaşındaki Terrell, Johnson&Johsnon koronavirüs aşısının ilk dozunu uyguladıktan 4 gün sonra vücudunun büyük bir kısmında kızarıklık ve derisinde ağrılı döküntüler meydana geldiğini ifade etti.

    ​'Ciddi bir cilt hastalığı yaşadım'

    Olaya ilişkin yerel medyaya konuşan ve derisinde kızarıklık, ağrılı döküntüler oluşan Terrell, “Aşı olduktan sonra birkaç gün içinde koltuk altımda rahatsızlık hissetmeye başladım. Şiddetli bir kaşıntı başladı. Daha sonra tüm vücuduma yayıldı. Ciddi bir cilt hastalığı yaşadım” dedi.

    Yaşadığı yan etkilere rağmen 'aşı olun' çağrısı yaptı

    Yaşadığı yan etki nedeniyle VCU Medical Center North Hastanesi’nde tedavi altına alınan Terrell’ın 5 günden sonra iyileşerek, hastaneden taburcu edildiği bildirildi.

    Aşı sonrası karşılaştığı yan etkiye rağmen aşı olmanın gerekliliğine dikkat çeken Terrel, ”Aşı olduğumdan dolayı bir pişmanlık duymadım. Herkesi aşıyı olmaya davet ediyorum” dedi.

    İlgili konular:

    Peskov: Putin iyi, aşıdan sonra hiçbir yan etki görülmedi
    EMA: AstraZeneca aşısının yan etkilerine şiddetli alerji de eklenmeli
    İsrail'de yüzlerce çocuğa koronavirüs aşısı yapıldı: 'Ciddi bir yan etki görülmedi'
    Yunanistan Ulusal Aşılama Komitesi: Kovid-19 aşısı olanlarda 5 ağır yan etki vakası yaşandı
    Rusya’nın üçüncü tescilli aşısı KoviVak’ın ciddi bir yan etkisine rastlanmadı
    Etiketler:
    Richard Terrell, Yan etki, Kovid-19, Aşı, Johnson&Johnson, ABD
    Topluluk kurallarıTartışma
    Sputnik hesabınızla yorum yapınFacebook hesabınızla yorum yapın