11:05 12 Kasım 2019
Canlı Yayın
    AK Parti aday listesini YSK'ya verdi

    AK Parti'de milletvekili adayları belli oldu: 167 isim yeniden aday, 5 bakan listede yok

    © AA / Mehmet Ali Özcan
    Türkiye
    URL'yi kısaltın
    Türkiye erken seçime gidiyor (753)
    0 822
    Abone ol

    AK Parti'nin milletvekili aday listesi YSK'ya teslim edildi. Mevcut milletvekillerinden 167'si yeniden aday gösterilirken, listede 126 kadın aday yer aldı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile AB Bakanı Ömer Çelik listede yok.

    AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve beraberindeki heyet tarafından milletvekili aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edildi. Sorgun, seçim sürecinin bir etabını daha tamamladıklarını belirterek AK Parti olarak listeleri teslim ettiklerini söyledi.

    ​Sorgun, Türkiye'de dünyanın en şeffaf seçimlerinin yapıldığını, dün de şeffaf bir şekilde kuraların çekildiğini ifade etti.

    YSK'ya sunulan listede adayların 126'sını kadınlar oluşturdu. Milletvekili adaylarının yaş ortalaması 44 olurken, 25 yaşın altında 57 adaya listelerde yer verildi.

    EN GENÇ ADAY KOCAELİ'DEN

    AK Parti'nin en genç milletvekili adayı Kocaeli 11. sıradan aday gösterilen 18 yaşındaki Elif Nur Bayram oldu.

    Engelli milletvekili aday sayısı ise 8 olurken; milletvekili adaylarının 466'sının evli olduğu kaydedildi.

    BAŞBAKAN YILDIRIM İZMİR, ENERJİ BAKANI ALBAYRAK İSTANBUL'DAN ADAY

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı, Enerji Bakanı ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak İstanbul 1. Bölge 1. sıradan aday gösterildi. İkinci sıradaki isim ise Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli oldu. Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş 3. sıradan aday gösterilirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul 2. Bölge 1. sıradan aday gösterildi. İkinci sırada Aileden Sorumlu Bakan Fatma Betül Sayan Kaya yer alırken, üçüncü sıradaki isim AK Parti Milletvekili Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır oldu. Markar Eseyan 2. Bölge 11., Ayşe Böhürler ise 16. sıradaki aday oldu.

    Referandumda yapılan değişiklikle milletvekillerin bakanlık yapabilmesi için vekillikten istifa etmesi gerekiyor.

    ŞİMŞEK, ZEYBEKCİ, AĞBAL VE ÖZLÜ LİSTEDE YOK

    Ekonomiden sorumlu 5 bakandan 4'ü aday gösterilmedi. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AB Bakanı Ömer Çelik, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Maliye Bakanı Naci Ağbal AK Parti'nin listelerinde yer almadı.

    Listede olmayanların başkan yardımcılığına getirilebileceği, kabinede bakan olarak veya parti yönetiminde ya da cumhurbaşkanı danışmanı olarak görevlendirilebileceği belirtiliyor.

    METİNER, KUZU, ENSARİOĞLU, MİROĞLU VE KÜLÜNK ADAY GÖSTERİLMEDİ; TATLISES LİSTEYE GİREMEDİ

    Şarkıcı İbrahim Tatlıses de AK Parti listesinde yer bulamazken, Mehmet Metiner, Burhan Kuzu, Galip Ensarioğlu, Orhan Miroğlu ve Metin Külünk yeniden aday gösterilmeyen isimler arasında yer aldı.

    AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, memleketi Kahramanmaraş'tan birinci sıra adayı oldu. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın seçim bölgesi değişmedi. Turan yine Çanakkale'den 1. sıradan aday oldu.

    Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu Bursa 1. Bölge birinci sırada yer aldı.

    Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ memleketi Erzurum'dan birinci sıradan aday gösterildi.

    EN BÜYÜK DEĞİŞİKLİK GAZİANTEP LİSTESİNDE: TAYYAR LİSTE DIŞI

    Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep'den birinci sıradan aday olurken en büyük değişiklik Gaziantep listesinde gerçekleşti. Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar listeye giremedi.

    Adana'da Ömer Çelik'ten boşalan yere Ankara Milletvekili olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kaydırıldı. Sarıeroğlu, Adana birinci sıradan aday oldu.

    Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala Bursa 2. Bölge birinci sıradan aday gösterildi. Eski Milli Eğitim Bakanı ve Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı yeniden Eskişehir 1. sıradan aday.

    Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul 3. Bölge birinci sıra adayı olurken Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman Hatay 2. sıradan aday gösterildi. Eski Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da İstanbul 3. Bölge 3. sıra adayı oldu.

    ESKİ EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ ALTINOK ERZURUM'DAN ADAY

    Geçtiğimiz ay Emniyet Genel Müdürlüğü görevinden istifa eden Selami Altınok Erzurum üçüncü sıradan aday oldu.

    AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski bakan Mehdi Eker memleketi Diyarbakır'dan 1. sıradan aday olarak girdi listeye. Eski AK Parti milletvekili Oya Eronat yeniden Diyarbakır'dan aday oldu.

    MEHMET AĞAR VE BÜLENT ARINÇ'IN OĞULLARI DA LİSTEDE

    Mehmet Ağar'ın oğlu Zülfü Tolga Ağar, memleketi Elazığ'dan 3. sıra adayı. Eski TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman Erzincan'dan ilk sırada aday gösterildi.

    Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın oğlu Ahmet Mücahit Arınç, İstanbul 3. Bölge 11. sıra adayı.

    TÜRKEŞ VE DESTİCİ ANKARA'DAN ADAY

    Tuğrul Türkeş, Ankara 1. Bölge 1. sıradan aday gösterilirken, Erdoğan'ın avukatı Fatih Şahin 2. sırada, Yalçın Akdoğan ise 3. sırada yer aldı.

    BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Ankara 2. Bölge 1. sıradan aday gösterildi.

    Ankara 3'üncü Bölge birinci sırada Mehmet Naci Bostancı yer aldı. Eski Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Bingöl birinci sıradan aday oldu. AK Parti eski milletvekili ve Kiler Holding'in sahibi Vahit Kiler Bitlis ikinci sırada yer buldu.

    SPOR DÜNYASINDAN 3 İSİM: SOFUOĞLU, ÖZALAN VE ÇEBİ

    Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteği üzerine aktif motorsiklet kariyerini noktaladığını açıklayan Kenan Sofuoğlu AK Parti Sakarya milletvekili adayı oldu.

    Türkiye U21 Teknik Direktörü Alpay Özalan ise İzmir 2. Bölge 2. sıradan milletvekili adayı gösterildi.

    Eski güreşçi Selçuk Çebi de Trabzon 6. sıradan milletvekili adayı oldu.

    AK PARTİ'NİN ADAY LİSTESİ ŞÖYLE:

    ADANA

    JÜLİDE SARIEROĞLU
    TAMER DAĞLI
    MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ
    AHMET ZENBİLCİ
    ABDULLAH DOĞRU
    SEVİL CAN
    MUHAMMED AKSOY
    SAMİR ALTUNKAYNAK
    RAMAZAN ÇIRAK
    EROL KAHRAMAN
    REŞAN ARLIER
    NECİP FAZIL CENGİL
    MEHMET GAZİOĞLU
    MUHAMMED ZEKİ AÇ
    ZEKERİYE YILDIZOĞLU

    ADIYAMAN

    AHMET AYDIN
    İBRAHİM HALİL FIRAT
    MUHAMMED FATİH TOPRAK
    YAKUP TAŞ
    ABDULAZİZ ASLAN

    AFYONKARAHİSAR

    VEYSEL EROĞLU
    ALİ ÖZKAYA
    İBRAHİM YURDUNUSEVEN
    RASİME KIPIRTI FEDAKAR
    MEHMET ZEYBEK
    İBRAHİM ÜNLÜER

    AĞRI

    EKREM ÇELEBİ
    ABBAS AYDIN
    DİLAN ÖZMEN ÖZGÜN
    ERHAN TENEKECİ

    AKSARAY

    İLKNUR İNCEÖZ
    CENGİZ AYDOĞDU
    MUSTAFA SERDENGEÇTİ
    MUHAMMED AKTAŞ

    AMASYA

    MUSTAFA LEVENT KARAHOCAGİL
    HASAN ÇİLEZ
    ABDULKERİM BUĞRA ŞİMŞEK

    ANKARA BİRİNCİ BÖLGE

    YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ
    FATİH ŞAHİN
    YALÇIN AKDOĞAN
    ALİ İHSAN ARSLAN
    MURAT YILDIRIM
    FATMA ÖNCÜ
    FAHRİ USTA
    GÖKÇER DOĞAN
    FEVZİ AYDIN
    BÜŞRA SOYLU
    MUAMMER CEMALOĞLU
    ELİF RABİA TOPTANCI
    ADİL CAN YILDIRIM

    ANKARA İKİNCİ BÖLGE

    MUSTAFA DESTİCİ
    LÜTFİYE SELVA ÇAM
    EMRULLAH İŞLER
    ORHAN YEGİN
    ARİFE POLAT DÜZGÜN
    ZEYNEP YILDIZ
    AHMET FETHAN BAYKOÇ
    ENES ŞİŞMAN
    MÜZEHHER BELMA ERDOĞAN
    İBRAHİM ENES DURUAY
    ONUR ALP BAŞAYAR

    ANKARA ÜÇÜNCÜ BÖLGE

    MEHMET NACİ BOSTANCI
    ASUMAN ERDOĞAN
    NEVZAT CEYLAN
    BARIŞ AYDIN
    HACI TURAN
    MERYEM GÖKA
    TUNA KOÇ
    KURTCAN ÇELEBİ
    SERHAT BAYAR
    DİLARA TABAK
    MEHMET GÜNDOĞDU
    MÜCAHİT EFE

    ANTALYA

    MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU
    MUSTAFA KÖSE
    SENA NUR ÇELİK
    İBRAHİM AYDIN
    ATAY USLU
    KEMAL ÇELİK
    GÜLÇİN ÖZBOZ
    SEYİT EMRE GÖYÜK
    ERCAN MEKTEPLİOĞLU
    MUSTAFA ERKAN
    HASAN HÜSEYİN CENGİZ
    ESMA BALABAN KARACAN
    HASAN DEMİR
    ÖMER AKBAŞ
    CANBEY ÇETİN
    HASAN KEREM ÜNSAL

    ARDAHAN

    ORHAN ATALAY
    HALİL İBRAHİM DURSUNOĞLU

    ARTVİN

    ERTUNÇ ERKAN BALTA
    MUZAFFER ÇORBACI

    AYDIN

    MUSTAFA SAVAŞ
    BEKİR KUVVET ERİM
    METİN YAVUZ
    RIZA POSACI
    ERSİN ESENLİK
    AHMET TARIK SARI
    SEDA KANAT
    YASEMİ SARIÇİÇEK

    BALIKESİR

    ADİL ÇELİK
    BELGİN UYGUR
    YAVUZ SUBAŞI
    MUSTAFA CANBEY
    PAKİZE MUTLU AYDEMİR
    ÖMER ALAN
    OSMAN BILDIR
    ZEYNEP DENİZ
    ENCAN AYDOĞDU

    BARTIN

    YILMAZ TUNÇ
    YAŞAR ARSLAN

    BATMAN

    ZİVER ÖZDEMİR
    MURAT GÜNEŞTEKİN
    MEHMET ŞAT
    MURAT ÇİÇEK
    AYLA IŞIK

    BAYBURT

    FETANİ BATTAL

    BİLECİK

    SELİM YAĞCI
    HALİL ELDEMİR

    BİNGÖL

    CEVDET YILMAZ
    FEYZİ BERDİBEK
    ZEKİ KORKUTATA

    BİTLİS

    CEMAL TAŞAR
    VAHİT KİLER
    FEVZİ TAŞDEMİR

    BOLU

    ARZU AYDIN
    FEHMİ KÜPÇÜ
    METİN VURAL

    BURDUR

    BAYRAM ÖZÇELİK
    YASİN UĞUR
    EMİNE AKTAŞ

    BURSA BİRİNCİ BÖLGE

    HAKAN ÇAVUŞOĞLU
    MUSTAFA ESGİN
    REFİK ÖZEN
    EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ
    AHMET KILIÇ
    GÜLTEN KAPICIOĞLU
    SADETTİN CANGÜL
    ARİF ÇELENK
    MUHAMMED ERDOĞAN
    ARİF BEKİR DANGAÇ

    BURSA İKİNCİ BÖLGE

    EFKAN ALA
    OSMAN MESTEN
    VİLDAN YILMAZ GÜREL
    ZAFER IŞIK
    MUHAMMET MÜFİT AYDIN
    ATİLLA ÖDÜNÇ
    AHMET YELİS
    SELDA MERİÇ
    BURCU YARAN
    İSMAİL ÖZKAN

    ÇANAKKALE

    BÜLENT TURAN
    JÜLİDE İSKENDEROĞLU
    FURKAN SEZER
    FIRAT AKGÜN

    ÇANKIRI

    MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU
    SALİM ÇİVİTCİOĞLU

    ÇORUM

    AHMET SAMİ CEYLAN
    OĞUZHAN KAYA
    EROL KAVUNCU
    SERAP YILDIRIM

    DENİZLİ

    CAHİT ÖZKAN
    ŞAHİN TİN
    AHMET YILDIZ
    NİLGÜN ÖK
    HASAN OYMAK
    MUSTAFA SEMERCİ
    DİLEK ÇEVİK
    ADEM KAYAR

    DİYARBAKIR

    MEHMET MEHDİ EKER
    EBUBEKİR BAL
    OYA ERONAT
    MEHMET EMİN YILMAZ
    ERDAL ATİK
    ÇİĞDEM AKYIL AKAYLAR
    REMZİ ÇAYIR
    FEHMİ KARDEŞOĞLU
    "MUHAMMED AHMET MAHSUM
    MELİKOĞLU"
    EMRE YAZICIOĞLU
    NEZİHE KENT
    MUSTAFA GÜLEKEN

    DÜZCE

    FAHRİ ÇAKIR
    AYŞE KEŞİR
    NUMAN ÇABUK

    EDİRNE

    FATMA AKSAL
    İLYAS AKMEŞE
    ERDEM GÜYÜMGÜLER
    BURAK CAMBAZ

    ELAZIĞ

    METİN BULUT
    SERMİN BALIK
    ZÜLFÜ TOLGA AĞAR
    ZÜLFÜ DEMİRBAĞ
    ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI

    ERZİNCAN

    SÜLEYMAN KARAMAN
    BURHAN ÇAKIR

    ERZURUM

    RECEP AKDAĞ
    ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU
    SELAMİ ALTINOK
    İBRAHİM AYDEMİR
    ZAFER TARİKDAROĞLU
    FAZİLET DAĞCI ÇIĞLIK

    ESKİŞEHİR

    NABİ AVCI
    HARUN KARACAN
    EMİNE NUR GÜNAY
    MUSTAFA DÜNDAR ÜNLÜ
    AHMET NAMIK AKDOĞAN
    NURETTİN KABA
    SERHAT TUNÇ

    GAZİANTEP

    ABDULHAMİT GÜL
    AHMET UZER
    MEHMET ERDOĞAN
    ABDULLAH NEJAT KOÇER
    DERYA BAKBAK
    ALİ ŞAHİN
    MÜSLÜM YÜKSEL
    MEHMET SAİT KİRAZOĞLU
    YAŞAR ATILGAN
    SERPİL KAVRAK
    İHSAN KAYA
    HATİCE MERVE TATAR
    MUHAMMED MELAZ AKTOĞ
    MAHMUT BURAK KIZILELMA

    GİRESUN

    CEMAL ÖZTÜRK
    KADİR AYDIN
    SABRİ ÖZTÜRK
    SERDAR DEMİRKAN

    GÜMÜŞHANE

    HACI OSMAN AKGÜL
    CİHAN PEKTAŞ

    HAKKARİ

    HUSRET DİNÇ
    ABDULMECİT TARHAN
    NURETTİN FIRAT

    HATAY

    HACI BAYRAM TÜRKOĞLU
    HÜSEYİN YAYMAN
    ABDULKADİR ÖZEL
    HÜSEYİN ŞANVERDİ
    SABAHAT ÖZGÜRSOY ÇELİK
    ABDÜLKERİM GÜVEN
    KUDRET ARTAN
    MEHMET FETTAH ÇİFTÇİ
    CEMİLE TUNA
    ECRİN NAZLI İNAN
    OSMAN UZAN

    IĞDIR

    AHMET TUTULMAZ
    HASAN GÜNEŞ

    ISPARTA

    SÜREYYA SADİ BİLGİÇ
    RECEP ÖZEL
    MEHMET UĞUR GÖKGÖZ
    AYŞE NUR AKBAY

    İSTANBUL BİRİNCİ BÖLGE

    BERAT ALBAYRAK
    NURETTİN CANİKLİ
    MUSTAFA ATAŞ
    EROL KAYA
    VEDAT DEMİRÖZ
    RAVZA KAVAKCI KAN
    OSMAN BOYRAZ
    İSMET UÇMA
    MİHRİMAH BELMA SATIR
    AHMET BERAT ÇONKAR
    HULUSİ ŞENTÜRK
    MÜŞERREF PERVİN TUBA DURGUT
    EYÜP ÖZSOY
    SERKAN BAYRAM
    FATİH SÜLEYMAN DENİZOLGUN
    ŞEYMA DÖĞÜCÜ
    AZMİ EKİNCİ
    HURŞİT YILDIRIM
    ALİ SEVİNÇ
    TUĞBA ERCAN
    SABRİ BALAMAN
    ESMA ERSİN
    MUSTAFA MİCAN
    AHMET ÖZDİNÇ
    İBRAHİM İLCİ
    SEMANUR KOÇAL
    RAMAZAN ÖZKÜRKÇÜ
    FİDAN ERDOĞAN AVŞAR
    FEYZULLAH TUNA
    FUAT KİNSİZ
    AHMET AYHAN KAYAOĞLU
    SİNEM DEMİR
    MUHAMMET ALİ KUMRU
    LEVENT COŞKUN ERKEKOĞLU
    OKTAY TAN

    İSTANBUL İKİNCİ BÖLGE

    SÜLEYMAN SOYLU
    FATMA BETÜL SAYAN KAYA
    VOLKAN BOZKIR
    ABDULLAH GÜLER
    HASAN TURAN
    SERAP YAŞAR
    AZİZ BABUŞCU
    ŞİRİN ÜNAL
    CANAN KALSIN
    AHMET HAMDİ ÇAMLI
    MARKAR ESEYAN
    MUSTAFA DEMİR
    İFFET POLAT
    İBRAHİM YASİN KIRICI
    SALİH ÇAKIR
    AYŞE BÖHÜRLER
    SUNA TARHAN
    AHMET HAMDİ GÖRK
    HACI MEHMET BAYKURT
    MUSTAFA ARABUL
    BEYZA SINDIRAÇ
    SERKAN HASER
    AHMET YILDIZ
    EMİNE ÇAKIR
    HAMZA KULAKSIZ
    SEVDE SENA DAĞLI
    ENES KAŞKAŞ
    HALİL POYRAZ

    İSTANBUL ÜÇÜNCÜ BÖLGE

    NUMAN KURTULMUŞ
    MEHMET MUŞ
    AKİF ÇAĞATAY KILIÇ
    MEHMET DOĞAN KUBAT
    TÜLAY KAYNARCA
    HALİS DALKILIÇ
    EMİNE SARE AYDIN YILMAZ
    NEVZAT ŞATIROĞLU
    ZAFER SIRAKAYA
    RÜMEYSA KADAK
    AHMET MÜCAHİT ARINÇ
    MUSTAFA YENEROĞLU
    ERKAN KANDEMİR
    ŞAMİL AYRIM
    ALEV DEDEGİL
    YILDIZ SEFERİNOĞLU
    ZÜLFİYE FÜSUN KÜMET
    MÜRTEZA ZENGİN
    AYHAN OĞAN
    HAŞİM TAŞKIRAN
    RUKEN KİLERCİ
    RASİM ERDOĞMUŞ
    HATİCE BOZDAĞ
    MEHMET UMUR
    OYA EREN
    BÜLENT DURGUN
    ZEHRA ERCAN
    ALİ ÇEZİK
    HASENE ÇAPAR
    SEDAT SAYIMOĞLU
    CAHİT KESKİN
    SİNAN KARŞIYAKA
    HAYRİYE KUZU
    MEHMET EMİN AŞIKKUTLU
    MÜNİR EREN

    İZMİR BİRİNCİ BÖLGE

    BİNALİ YILDIRIM
    MAHMUT ATİLLA KAYA
    CEYDA BÖLÜNMEZ ÇANKIRI
    CEMAL BEKLE
    BİLAL DOĞAN
    EMRE CEMİL AYVALI
    TEMEL YILDIRIM
    AHMET GÜRHAN
    GÖZDE KESKİN
    FATİH REHA YAVUZER KAM
    KORAY BATTAL
    MUHABBET GÜNERİ
    AHMET UĞUR BARAN
    HALİL CÜNEYT AÇIL

    İZMİR İKİNCİ BÖLGE

    HAMZA DAĞ
    FEHMİ ALPAY ÖZALAN
    NECİP NASIR
    YAŞAR KIRKPINAR
    MELEK EROĞLU
    NECİP FAZIL KURT
    ADİL YÜKSEL
    ERDEM ÖKSÜZ
    GERÇEK TEKİN
    MUSA ÇEVİK
    SALİHA BOZKURT
    AHMET NUMAN ARICI
    FATMA NUR GÜNDÜZPOLAT
    ENDER DOĞAN

    KAHRAMANMARAŞ

    MAHİR ÜNAL
    AHMET ÖZDEMİR
    CELALETTİN GÜVENÇ
    İMRAN KILIÇ
    MEHMET CİHAT SEZAL
    HABİBE ÖÇAL
    TÜRK İSLAM KARAKOÇ
    MEHMET İLKER ÇİTİL

    KARABÜK

    CUMHUR ÜNAL
    NİYAZİ GÜNEŞ
    TUĞBA YEĞİN

    KARAMAN

    RECEP ŞEKER
    SELMAN OĞUZHAN ESER
    HÜSEYİN MUTLU

    KARS

    AHMET ARSLAN
    YUNUS KILIÇ
    ABDULFETAH ÇETİNKAYA

    KASTAMONU

    HAKKI KÖYLÜ
    METİN ÇELİK
    MURAT DEMİR

    KAYSERİ

    MEHMET ÖZHASEKİ
    MUSTAFA ELİTAŞ
    TANER YILDIZ
    İSMAİL EMRAH KARAYEL
    İSMAİL TAMER
    HÜLYA NERGİS
    SAMİ DEDEOĞLU
    ALİ SARAÇOĞLU
    TUĞBA YÖRÜK ÖZTÜRK
    ALİ EKŞİ

    KIRIKKALE

    RAMAZAN CAN
    BAYRAM SALİM BOZDEMİR
    MUSTAFA ARSLAN

    KIRKLARELİ

    SELAHATTİN MİNSOLMAZ
    VOLKAN GÖÇ
    KADRİYE TOKAT

    KIRŞEHİR

    MUSTAFA KENDİRLİ
    NECMETTİN ERKAN

    KİLİS

    MUSTAFA HİLMİ DÜLGER
    AHMET SALİH DAL

    KOCAELİ

    FİKRİ IŞIK
    İLYAS ŞEKER
    RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU
    MEHMET AKİF YILMAZ
    SAMİ ÇAKIR
    CEMİL YAMAN
    EMİNE ZEYBEK
    HAKAN HÖBEK
    UFUK EKİNCİ
    OSMAN TÜFEKÇİ
    ELİFNUR BAYRAM
    ENVER ZENGİN
    HAYRETTİN DENİZ

    KONYA

    AHMET SORGUN
    TAHİR AKYÜREK
    ORHAN ERDEM
    LEYLA ŞAHİN USTA
    ZİYA ALTUNYALDIZ
    HACI AHMET ÖZDEMİR
    GÜLAY SAMANCI
    ABDULLAH AĞRALI
    SELMAN ÖZBOYACI
    HALİL ETYEMEZ
    ALİ SÜRÜCÜ
    MEHMET AKİF YILMAZ
    ZERRİN ÖZEL
    OSMAN SEÇGİN
    MUHAMMED ZEREN

    KÜTAHYA

    AHMET TAN
    İSHAK GAZEL
    CEYDA ÇETİN ERENLER
    MUSTAFA ÖZBEY
    MEHMET KAYMAZ

    MALATYA

    BÜLENT TÜFENKCİ
    ÖZNUR ÇALIK
    AHMET ÇAKIR
    HAKAN KAHTALI
    SELAHATTİN BARIŞ PALANDÖKEN
    VAHİT ATALAN

    MANİSA

    MURAT BAYBATUR
    UĞUR AYDEMİR
    İSMAİL BİLEN
    SEMRA KAPLAN KIVIRCIK
    MEHMET ALİ ÖZKAN
    GÜZİDE İÇEN KASAP
    OZAN ERDEM
    MEHMET SENCER TÜRKMEN
    SAMED ZENGİNOĞLU
    SERKAN EREN

    MARDİN

    ŞEHMUZ DİNÇER
    CENGİZ DEMİRKAYA
    VEYSİ ŞAHİN
    AHMET MUNİP YILDIZOĞLU
    İBRAHİM KÖSEN
    AHMET KAYA

    MERSİN

    LÜTFİ ELVAN
    ALİ CUMHUR TAŞKIN
    ZEYNEP GÜL YILMAZ
    HACI ÖZKAN
    BİLAL ÖZKAN
    ALİ KESER
    ZEYNEP ŞEMSİ AYSALAR
    ORHAN KEMAL YÜKSEL
    GÜLLÜ CAN
    MEHMET SAİT KAYAN
    M. NACİ DURMAZ
    RABİA NUR ŞENLİK
    MUHAMMED EMİN ERDEN

    MUĞLA

    MEHMET YAVUZ DEMİR
    YELDA EROL GÖKCAN
    MUHİTTİN KAYABAŞ
    HÜSEYİN ZAFER ALKAYA
    EYLEM TAN
    KADİR DAĞLI
    ARİF SERT

    MUŞ

    MEHMET EMİN ŞİMŞEK
    ABDULSELAM ER
    ABDULMECİT CANTEPE
    FİGEN ERGÜL

    NEVŞEHİR

    MUSTAFA AÇIKGÖZ
    YÜCEL MENEKŞE
    EMRE ÇALIŞKAN

    NİĞDE

    YAVUZ ERGUN
    SELİM GÜLTEKİN
    SEDAT ÇAĞLAR

    ORDU

    ŞENEL YEDİYILDIZ
    ERGÜN TAŞCI
    METİN GÜNDOĞDU
    HAMİDE AYDEMİR DEMİR
    SAİT İNAN
    YAVUZ SELİM KIRAN

    OSMANİYE

    MÜCAHİT DURMUŞOĞLU
    İSMAİL KAYA
    ASENA ALACA
    YUSUF MİNGAN

    RİZE

    HAYATİ YAZICI
    OSMAN AŞKIN BAK
    MUHAMMED AVCI

    SAKARYA

    ALİ İHSAN YAVUZ
    RECEP UNCUOĞLU
    KENAN SOFUOĞLU
    ÇİĞDEM ERDOĞAN ATABEK
    ALİ İNCİ
    EKREM YÜCE
    LÜTFİ BAYRAKTAR

    SAMSUN

    AHMET DEMİRCAN
    YUSUF ZİYA YILMAZ
    ÇİĞDEM KARAASLAN
    FUAT KÖKTAŞ
    ORHAN KIRCALI
    BEKİR KELEŞ
    ELİF COŞKUN BİLGİN
    CANER GÖKTEPE
    MUHAMMET YASİR OKUDAN

    SİİRT

    OSMAN ÖREN
    SADETTİN SABAZ
    LOKMAN ÖZCAN

    SİNOP

    NAZIM MAVİŞ
    AYHAN ERGÜN

    SİVAS

    İSMET YILMAZ
    MEHMET HABİB SOLUK
    SEMİHA EKİNCİ
    RÜSTEM YÜCE
    YAŞAR SAYAN

    ŞANLIURFA

    AHMET EŞREF FAKIBABA
    MEHMET KASIM GÜLPINAR
    HALİL ÖZCAN
    ZEMZEM GÜLENDER AÇANAL
    MEHMET ALİ CEVHERİ
    İBRAHİM HALİL YILDIZ
    HALİL ÖZŞAVLI
    AHMET AKAY
    MEHMET FATİH AKSOY
    GÜLER KAMA İZOL
    İBRAHİM TORU
    SEDAT ERTÜRK
    İSMAİL TOSUN
    İBRAHİM AYHAN

    ŞIRNAK

    RİZGİN BİRLİK
    HATİCE ATAN
    MEHMET EMİN DİNDAR
    MAHMUT ÖKTEN

    TEKİRDAĞ

    MUSTAFA ŞENTOP
    MUSTAFA YEL
    ÇİĞDEM KONCAGÜL
    MESTAN ÖZCAN
    KERİM ATALAY
    ABDULLAH ÖĞE
    CEM KARACA

    TOKAT

    YUSUF BEYAZIT
    MUSTAFA ARSLAN
    ÖZLEM ZENGİN
    FATİH AKGÜN
    ADEM DİZER

    TRABZON

    MUHAMMET BALTA
    ADNAN GÜNNAR
    BAHAR AYVAZOĞLU
    SALİH CORA
    VEHBİ KOÇ
    SELÇUK ÇEBİ

    TUNCELİ

    HAKAN ÖZER
    NAZİF YILDIRIM

    UŞAK

    MEHMET ALTAY
    İSMAİL GÜNEŞ
    MERT ŞİŞMAN

    VAN

    OSMAN NURİ GÜLAÇAR
    İRFAN KARTAL
    ABDULAHAT ARVAS
    EBUBEKİR KAÇMAZ
    GÜLŞEN ORHAN
    YILMAZ KILIÇ
    BİLAL EMRE YÖRÜK
    MALİK ÖZBEY

    YALOVA

    AHMET BÜYÜKGÜMÜŞ
    MELİHA AKYOL
    HASAN ÖZÇELİK

    YOZGAT

    BEKİR BOZDAĞ
    YUSUF BAŞER
    SİBEL YILDIRIM
    İSKENDER MİNAR

    ZONGULDAK

    POLAT TÜRKMEN
    AHMET ÇOLAKOĞLU
    HAMDİ UÇAR
    ZÜLEYHA ARIMAN
    BURHAN ONUK

    Konu:
    Türkiye erken seçime gidiyor (753)

    İlgili konular:

    AK Parti'den aday listelerine üçlü koruma
    AK Parti milletvekili adaylarını 24 Mayıs'ta tanıtacak
    Kenan Sofuoğlu: Cumhurbaşkanımın isteği üzerine kariyerimi noktalıyorum
    'Cumhurbaşkanım istediği için bırakıyorum' diyen Sofuoğlu, pistlere veda etti
    Eski futbolcu Özalan, AK Parti'den milletvekili aday adayı
    Etiketler:
    AK Parti, Alpay Özalan, Berat Albayrak, Mustafa Destici, Binali Yıldırım, Kenan Sofuoğlu, Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş, Türkiye
    Topluluk kurallarıTartışma
    Facebook hesabınızla yorum yapınSputnik hesabınızla yorum yapın