18:01 24 Nisan 2019
Canlı Yayın
    Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)

    TBMM'nin 27. dönem milletvekilleri belli oldu

    © AA / Murat Kaynak
    Türkiye
    URL'yi kısaltın
    Türkiye erken seçime gidiyor (753)
    0 11

    27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçları belli oldu. Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 293, CHP 146, HDP 67, MHP 50, İYİ Parti 44 milletvekili ile TBMM'de temsil edilecek ve 5 partinin grubu olacak.

    Anadolu Ajansı'nın (AA) haberine göre, sandıkların yüzde 77'sinin açıldığı (saat 03.45 itibarıyla) yurt dışı oyların tamamının sayılmasının ardından listede değişiklik olabileceği belirtildi.

    5 partinin grup kurabildiği Meclis yapısı en son 1999 genel seçimlerinde gerçekleşmişti. 

    Bu sonuçlara göre, yeni dönemde TBMM'de yer alacak 600 milletvekilinin partileri ve seçildiği iller şu şekilde:

    ADANA

    AK Parti 

    1- Jülide Sarıeroğlu

    2- Tamer Dağlı

    3- Mehmet Şükrü Erdinç

    4- Ahmet Zenbilci

    5- Abdullah Doğru

    MHP 

    1- Muharrem Varlı

    2- Ayşe Sibel Ersoy

    CHP

    1- Ayhan Barut

    2- Orhan Sümer

    3- Müzeyyen Şevkin

    4- Burhanettin Bulut

    İYİ Parti 

    1- İsmail Koncuk

    2- Mehmet Metanet Çulhaoğlu

    HDP

    1- Tülay Hatımoğulları Oruç

    2- Kemal Peköz

     

    ADIYAMAN

    AK Parti 

    1- Ahmet Aydın

    2- İbrahim Halil Fırat

    3- Muhammed Fatih Toprak

    4- Yakup Taş

    CHP 

    1- Abdurrahman Tutdere

     

    AFYONKARAHİSAR

    AK Parti 

    1- Veysel Eroğlu

    2- Ali Özkaya

    3- İbrahim Yurdunuseven

    MHP

    1- Mehmet Taytak

    CHP

    1- Burcu Köksal

    İYİ Parti 

    1- Gültekin Uysal

     

    AĞRI

    AK Parti 

    1- Ekrem Çelebi

    HDP 

    1- Berdan Öztürk

    2- Dirayet Dilan Taşdemir

    3- Abdullah Koç

     

    AMASYA

    AK Parti 

    1- Mustafa Levent Karahocagil

    2- Hasan Çilez

    CHP

    1- Mustafa Tuncer

     

    ANKARA 1. Bölge

    AK Parti 

    1- Yıldırım Tuğrul Türkeş

    2- Fatih Şahin

    3- Yalçın Akdoğan

    4- Ali İhsan Arslan

    MHP 

    1- Mevlüt Karakaya

    CHP 

    1- Tekin Bingöl

    2- Levent Gök

    3- Ali Haydar Hakverdi

    4- Bülent Kuşoğlu

    5- Gamze Taşcıer

    İYİ Parti 

    1- Koray Aydın

    2- İbrahim Halil Oral

    HDP

    1- Filiz Kerestecioğlu Demir

     

    ANKARA 2. Bölge

    AK Parti 

    1- Mustafa Destici

    2- Lütfiye Selva Çam

    3- Emrullah İşler

    4- Orhan Yegin

    5- Arife Polat Düzgün

    6- Zeynep Yıldız

    MHP 

    1- Sadir Durmaz

    2- Nevin Taşlıçay

    CHP 

    1- Murat Emir

    2- Yıldırım Kaya

    İYİ Parti 

    1- Şenol Bal

     

    ANKARA 3. Bölge

    AK Parti 

    1- Mehmet Naci Bostancı

    2- Asuman Erdoğan

    3- Nevzat Ceylan

    4- Barış Aydın

    5- Hacı Turan

    MHP

    1- Yaşar Yıldırım

    2- Erkan Haberal

    CHP 

    1- Ahmet Haluk Koç

    2- Nihat Yeşil

    3- Servet Ünsal

    İYİ Parti 

    1- Durmuş Yılmaz

    2- Ayhan Altıntaş

     

    ANTALYA

    AK Parti 

    1- Mevlüt Çavuşoğlu

    2- Mustafa Köse

    3- Sena Nur Çelik

    4- İbrahim Aydın

    5- Atay Uslu

    6- Kemal Çelik

    MHP

    1- Abdurrahman Başkan

    CHP

    1- Deniz Baykal

    2- Çetin Osman Budak

    3- Rafet Zeybek

    4- Aydın Özer

    5- Cavit Arı

    İyi Parti 

    1- Feridun Bahşi

    2- Hasan Subaşı

    3- Tuba Vural Çokal

    HDP

    1- Kemal Bülbül

     

    ARTVİN

    AK Parti 

    1- Ertunç Erkan Balta

    CHP

    1- Uğur Bayraktutan

     

    AYDIN

    AK Parti 

    1- Mustafa Savaş

    2- Bekir Kuvvet Erim

    3- Metin Yavuz

    MHP

    1- Deniz Depboylu

    CHP

    1- Bülent Tezcan

    2- Hüseyin Yıldız

    3- Süleyman Bülbül

    İYİ Parti 

    1- Aydın Adnan Sezgin

     

    BALIKESİR

    AK Parti 

    1- Adil Çelik

    2- Belgin Uygur

    3- Yavuz Subaşı

    4- Mustafa Canbey

    5- Pakize Mutlu Aydemir

    CHP

    1- Ahmet Akın

    2- Fikret Şahin

    3- Ensar Aytekin

    İYİ Parti 

    1- İsmail Ok

     

    BİLECİK

    AK Parti 

    1- Selim Yağcı

    CHP

    1- Yaşar Tüzün

     

    BİNGÖL

    AK Parti 

    1- Cevdet Yılmaz

    2- Feyzi Berdibek

    HDP 

    1- Erdal Aydemir

     

    BİTLİS

    AK Parti 

    1- Cemal Taşar

    2- Vahit Kiler

    HDP

    1- Mahmut Celadet Gaydalı

     

    BOLU

    AK Parti 

    1- Arzu Aydın 

    2- Fehmi Küpçü

    CHP 

    1- Tanju Özcan

     

    BURDUR

    AK Parti 

    1- Bayram Özçelik

    2- Yasin Uğur

    CHP

    1- Mehmet Göker

     

    BURSA 1. Bölge

    AK Parti 

    1- Hakan Çavuşoğlu

    2- Mustafa Esgin

    3- Refik Özen

    4- Emine Yavuz Gözgeç

    5- Ahmet Kılıç

    MHP 

    1- İsmet Büyükataman

    CHP

    1- Lale Karabıyık 

    2- Erkan Aydın 

    3- Nurhayat Altaca Kayışoğlu

    İYİ Parti 

    1- İsmail Tatlıoğlu

     

    BURSA 2. Bölge

    AK Parti 

    1- Efkan Ala

    2- Osman Mesten

    3- Vildan Yılmaz Gürel

    4- Zafer Işık

    5- Muhammet Müfit Aydın

    6- Atilla Ödünç

    MHP

    1- Mustafa Hidayet Vahapoğlu

    CHP

    1- Orhan Sarıbal

    2- Yüksel Özkan

    İYİ Parti 

    1- Ahmet Kamil Erozan

     

    ÇANAKKALE

    AK Parti 

    1- Bülent Turan

    2- Jülide İskenderoğlu

    CHP 

    1- Muharrem Erkek

    2- Özgür Ceylan

     

    ÇANKIRI

    AK Parti 

    1- Muhammet Emin Akbaşoğlu

    2- Salim Çivitcioğlu

     

    ÇORUM

    AK Parti 

    1- Ahmet Sami Ceylan 

    2- Oğuzhan Kaya 

    3- Erol Kavuncu

    CHP 

    1- Tufan Köse

     

    DENİZLİ

    AK Parti 

    1- Cahit Özkan

    2- Şahin Tin

    3- Ahmet Yıldız

    4- Nilgün Ök

    CHP 

    1- Gülizar Biçer Karaca

    2- Kazım Arslan

    3- Haşim Teoman Sancar

    İYİ Parti 

    1- Yasin Öztürk

     

    DİYARBAKIR

    AK Parti 

    1- Mehmet Mehdi Eker

    2- Ebubekir Bal

    3- Oya Eronat

    HDP

    1- Adnan Selçuk Mızraklı

    2- Salihe Aydeniz

    3- İmam Taşçıer

    4- Remziye Tosun

    5- Hişyar Özsoy

    6- Semra Güzel

    7- Garo Paylan

    8- Dersim Dağ

    9- Musa Farisoğulları

     

    EDİRNE

    AK Parti 

    1- Fatma Aksal

    CHP

    1- Okan Gaytancıoğlu 

    2- Erdin Bircan

    İYİ Parti 

    1- Orhan Çakırlar

     

     

    ELAZIĞ

     

    AK Parti

     

    1- Metin Bulut

    2- Sermin Balık

    3- Zülfü Tolga Ağar

    4- Zülfü Demirbağ

    CHP

    1- Gürsel Erol

     

    ERZİNCAN

    AK Parti 

    1- Süleyman Karaman

    2- Burhan Çakır

     

    ERZURUM

    AK Parti 

    1- Recep Akdağ

    2- Zehra Taşkesenlioğlu

    3- Selami Altınok

    4- İbrahim Aydemir

    MHP 

    1- Kamil Aydın

    İYİ Parti 

    1- Muhammet Naci Cinisli

     

    ESKİŞEHİR

    AK Parti 

    1- Nabi Avcı

    2- Harun Karacan

    3- Emine Nur Günay

    MHP 

    1- Metin Nurullah Sazak

    CHP

    1- Utku Çakırözer

    2- Jale Nur Süllü

    İYİ Parti 

    1- Arslan Kabukcuoğlu

     

    GAZİANTEP

    AK Parti 

    1- Abdulhamit Gül

    2- Ahmet Uzer

    3- Mehmet Erdoğan

    4- Abdullah Nejat Koçer

    5- Derya Bakbak

    6- Ali Şahin

    7- Müslüm Yüksel

    8- Mehmet Sait Kirazoğlu

    MHP 

    1- Ali Muhittin Taşdoğan

    2- Sermet Atay

    CHP 

    1- Bayram Yılmazkaya

    2- İrfan Kaplan

    İYİ Parti 

    1- İmam Hüseyin Filiz

    HDP

    1- Mahmut Toğrul

     

    GİRESUN

    AK Parti 

    1- Cemal Öztürk

    2- Kadir Aydın

    3- Sabri Öztürk

    CHP 

    1- Necati Tığlı

     

    GÜMÜŞHANE

    AK Parti 

    1- Hacı Osman Akgül

    2- Cihan Pektaş

     

    HAKKARİ

    HDP

    1- Leyla Güven

    2- Sait Dede

    3- Özgür Zeydanoğlu

     

    HATAY

    AK Parti 

    1- Hacı Bayram Türkoğlu

    2- Hüseyin Yayman

    3- Abdulkadir Özel

    4- Hüseyin Şanverdi

    MHP 

    1- Lütfi Kaşıkçı

    2- İbrahim Gül

    CHP

    1- Mehmet Güzelmansur

    2- Suzan Şahin

    3- Serkan Topal

    4- İsmet Tokdemir

    HDP

    1- Barış Atay Mengüllüoğlu

     

    ISPARTA

    AK Parti 

    1- Süreyya Sadi Bilgiç

    2- Recep Özel

    3- Mehmet Uğur Gökgöz

    İYİ Parti 

    1- Aylin Cesur

     

    MERSİN

    AK Parti 

    1- Lütfi Elvan

    2- Ali Cumhur Taşkın

    3- Zeynep Gül Yılmaz

    4- Hacı Özkan

    MHP 

    1-Olcay Kılavuz

     

    2-Baki Şimşek

     

    CHP

     

    1- Cengiz Gökçel

    2- Alpay Antmen

    3- Ali Mahir Başarır

    İYİ Parti 

    1- Behiç Çelik

    2- Zeki Hakan Sıdalı

    HDP

    1- Fatma Kurtulan

    2- Rıdvan Turan

     

    İSTANBUL 1. Bölge

    AK Parti 

    1- Berat Albayrak

    2- Nurettin Canikli

    3- Mustafa Ataş

    4- Erol Kaya

    5- Vedat Demiröz

    6- Ravza Kavakcı Kan

    7- Osman Boyraz

    8- İsmet Uçma

    9- Mihrimah Belma Satır

    10- Ahmet Berat Çonkar

    11- Hulusi Şentürk

    12- Müşerref Pervin Tuba Durgut

    13- Eyüp Özsoy

    14- Serkan Bayram

    15- Fatih Süleyman Denizolgun

    MHP 

    1- Edip Semih Yalçın

    2- İzzet Ulvi Yönter

    CHP

    1- İbrahim Özden Kaboğlu

    2- Mehmet Akif Hamzaçebi

    3- Gamze Akkuş İlgezdi

    4- Onursal Adıgüzel

    5- Fethi Açıkel

    6- Gürsel Tekin

    7- İlhan Kesici

    8- Oğuz Kaan Salıcı

    9- Mahmut Tanal

    10- Saliha Sera Kadıgil Sütlü

    11- Hüseyin Emre Bağce

    İYİ Parti 

    1- Hayrettin Nuhoğlu

    2- Ahmet Çelik

    3- Yavuz Ağıralioğlu

    HDP 

    1- Pervin Buldan

    2- Musa Piroğlu

    3- Erkan Baş

    4- Erol Katırcıoğlu

     

    İSTANBUL 2. Bölge

    AK Parti 

    1- Süleyman Soylu

    2- Fatma Betül Sayan Kaya

    3- Volkan Bozkır

    4- Abdullah Güler

    5- Hasan Turan

    6- Serap Yaşar

    7- Aziz Babuşcu

    8- Şirin Ünal

    9- Canan Kalsın

    10- Ahmet Hamdi Çamlı

    11- Markar Eseyan

    12- Mustafa Demir

    13- İffet Polat

    MHP 

    1- Celal Adan

    2- Cemal Çetin

    CHP

    1- Kadri Enis Berberoğlu

    2- Aykut Erdoğdu

    3- Ahmet Ünal Çeviköz

    4- Mustafa Sezgin Tanrıkulu

    5- Yüksel Mansur Kılınç

    6- Yunus Emre

    7- Gökan Zeybek

    8- Ali Şeker

    İYİ Parti 

    1- Ümit Özdağ

    2- Fatih Mehmet Şeker

    HDP 

    1- Ahmet Şık

    2- Oya Ersoy

    3- Hüda Kaya

     

    İSTANBUL 3. Bölge

    AK Parti 

    1- Numan Kurtulmuş

    2- Mehmet Muş

    3- Akif Çağatay Kılıç

    4- Mehmet Doğan Kubat

    5- Tülay Kaynarca

    6- Halis Dalkılıç

    7- Emine Sare Aydın Yılmaz

    8- Nevzat Şatıroğlu

    9- Zafer Sırakaya

    10- Rümeysa Kadak

    11- Ahmet Mücahit Arınç

    12- Mustafa Yeneroğlu

    13- Erkan Kandemir

    14- Şamil Ayrım

    15- Alev Dedegil

    MHP 

    1- Feti Yıldız

    2- İsmail Faruk Aksu

    3- Arzu Erdem

    CHP 

    1- Engin Altay

    2- Erdoğan Toprak

    3- Mehmet Bekaroğlu

    4- Zeynel Emre

    5- Sibel Özdemir

    6- Özgür Karabat

    7- Turan Aydoğan

    8- Emine Gülizar Emecan

    9- Nazır Cihangir İslam

    İYİ Parti 

    1- Abdul Ahat Andican

    2- Ümit Beyaz

    3- Hayati Arkaz

    HDP

    1- Zeynel Özen

    2- Dilşat Canbaz Kaya

    3- Hakkı Saruhan Oluç

    4- Ali Kenanoğlu

    5- Züleyha Gülüm

     

    İZMİR 1. Bölge

    AK Parti 

    1- Binali Yıldırım

    2- Mahmut Atilla Kaya

    3- Ceyda Bölünmez Çankırı

    4- Cemal Bekle

    MHP 

    1- Hasan Kalyoncu

    CHP 

    1- Ahmet Tuncay Özkan

    2- Murat Bakan

    3- Özcan Purçu

    4- Kani Beko

    5- Mehmet Ali Çelebi

    6- Tacettin Bayır

    7- Ednan Arslan

    İYİ Parti 

    1- Dursun Müsavat Dervişoğlu

    HDP

    1- Serpil Kemalbay Pekgözegü

     

    İZMİR 2. Bölge

    AK Parti 

    1- Hamza Dağ

    2- Fehmi Alpay Özalan

    3- Necip Nasır

    4- Yaşar Kırkpınar

    MHP 

    1- Tamer Osmanağaoğlu

    CHP

    1- Kemal Kılıçdaroğlu 

    2- Selin Sayek Böke 

    3- Kamil Okyay Sındır 

    4- Atila Sertel 

    5- Sevda Erdan Kılıç 

    6- Mahir Polat 

    7- Bedri Serter

    İYİ Parti 

    1- Aytun Çıray

    HDP

    1- Murat Çepni

     

    KARS

    AK Parti 

    1- Ahmet Arslan

    2- Yunus Kılıç

    HDP 

    1- Ayhan Bilgen

     

    KASTAMONU

    AK Parti 

    1- Hakkı Köylü

    2- Metin Çelik

    CHP 

    1- Hasan Baltacı

     

    KAYSERİ

    AK Parti 

    1- Mehmet Özhaseki

    2- Mustafa Elitaş

    3- Taner Yıldız

    4- İsmail Emrah Karayel

    5- İsmail Tamer

    6- Hülya Nergis

    MHP

    1- İsmail Özdemir

    2- Mustafa Baki Ersoy

    CHP

    1- Çetin Arık

    İYİ Parti 

    1- Dursun Ataş

     

    KIRKLARELİ

    AK Parti 

    1- Selahattin Minsolmaz

    CHP 

    1- Türabi Kayan

    2- Vecdi Gündoğdu

     

    KIRŞEHİR

    AK Parti 

    1- Mustafa Kendirli

    CHP 

    1- Metin İlhan

     

    KOCAELİ

    AK Parti 

    1- Fikri Işık

    2- İlyas Şeker

    3- Radiye Sezer Katırcıoğlu

    4- Mehmet Akif Yılmaz

    5- Sami Çakır

    6- Cemil Yaman

    7- Emine Zeybek

    MHP 

    1- Saffet Sancaklı

    CHP 

    1- Fatma Kaplan Hürriyet

    2- Haydar Akar

    3- Tahsin Tarhan

    İYİ Parti 

    1- Lütfü Türkkan

    HDP

    1- Ömer Faruk Gergerlioğlu

     

    KONYA

    AK Parti 

    1- Ahmet Sorgun

    2- Tahir Akyürek

    3- Orhan Erdem

    4- Leyla Şahin Usta

    5- Ziya Altunyaldız

    6- Hacı Ahmet Özdemir

    7- Gülay Samancı

    8- Abdullah Ağralı

    9- Selman Özboyacı

    10- Halil Etyemez

    MHP

    1- Mustafa Kalaycı

    2- Esin Kara

    CHP

    1- Abdullatif Şener

    2- Abdulkadir Karaduman

    İYİ Parti 

    1- Fahrettin Yokuş

     

    KÜTAHYA

    AK Parti 

    1- Ahmet Tan

    2- İshak Gazel

    3- Ceyda Çetin Erenler

    MHP 

    1- Ahmet Erbaş

    CHP 

    1- Ali Fazıl Kasap

     

    MALATYA

    AK Parti 

    1- Bülent Tüfenkci

    2- Öznur Çalık

    3- Ahmet Çakır

    4- Hakan Kahtalı

    MHP

    1- Mehmet Celal Fendoğlu

    CHP 

    1- Veli Ağbaba

     

    MANİSA

    AK Parti 

    1- Murat Baybatur

    2- Uğur Aydemir

    3- İsmail Bilen

    4- Semra Kaplan Kıvırcık

    5- Mehmet Ali Özkan

    MHP 

    1- Erkan Akçay

    CHP

    1- Özgür Özel 

    2- Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu 

    3- Bekir Başevirgen

    İYİ Parti 

    1- Tamer Akkal

     

    KAHRAMANMARAŞ

    AK Parti 

    1- Mahir Ünal

    2- Ahmet Özdemir

    3- Celalettin Güvenç

    4- İmran Kılıç

    5- Mehmet Cihat Sezal

    6- Habibe Öçal

    MHP 

    1- Sefer Aycan

    İYİ Parti 

    1- Faruk Atlı

     

    MARDİN

    AK Parti 

    1- Şeyhmus Dinçel

    2- Cengiz Demirkaya

    HDP 

    1- Mithat Sancar

    2- Pero Dundar

    3- Tuma Çelik

    4- Ebrü Günay

     

    MUĞLA

    AK Parti 

    1- Mehmet Yavuz Demir

    2- Yelda Erol Gökcan

    CHP

    1- Mürsel Alban

    2- Suat Özcan

    3- Burak Erbay

    4- Süleyman Girgin

    İYİ Parti 

    1- Metin Ergun

     

    MUŞ

    AK Parti 

    1- Mehmet Emin Şimşek

    2- Abdulselam Er

    HDP 

    1- Gülüstan Kılıç Koçyiğit

    2- Mensur Işık

     

    NEVŞEHİR

    AK Parti 

    1- Mustafa Açıkgöz

    2- Yücel Menekşe

    CHP 

    1- Faruk Sarıaslan

     

    NİĞDE

    AK Parti 

    1- Yavuz Ergun

    2- Selim Gültekin

    CHP 

    1- Ömer Fethi Gürer

     

    ORDU

    AK Parti 

    1- Şenel Yediyıldız

    2- Ergün Taşcı

    3- Metin Gündoğdu

    MHP

    1- Cemal Enginyurt

    CHP

    1- Seyit Torun

    2- Mustafa Adıgüzel

     

    RİZE

    AK Parti 

    1- Hayati Yazıcı

    2- Osman Aşkın Bak

    3- Muhammed Avcı

     

    SAKARYA

    AK Parti 

    1- Ali İhsan Yavuz

    2- Recep Uncuoğlu

    3- Kenan Sofuoğlu

    4- Çiğdem Erdoğan Atabek

    MHP

    1- Muhammed Levent Bülbül

    CHP 

    1- Engin Özkoç

    İYİ Parti 

    1- Ümit Dikbayır

     

    SAMSUN

    AK Parti 

    1- Ahmet Demircan

    2- Yusuf Ziya Yılmaz

    3- Çiğdem Karaaslan

    4- Fuat Köktaş

    5- Orhan Kırcalı

    MHP

    1- Erhan Usta

    CHP

    1- Kemal Zeybek

    2- Neslihan Hancıoğlu

    İYİ Parti 

    1- Bedri Yaşar

     

    SİİRT

    AK Parti 

    1- Osman Ören

    HDP

    1- Meral Danış Beştaş

    2- Sıdık Taş

     

    SİNOP

    AK Parti 

    1- Nazım Maviş

    CHP 

    1- Barış Karadeniz

     

    SİVAS

    AK Parti 

    1- İsmet Yılmaz

    2- Mehmet Habib Soluk

    3- Semiha Ekinci

    MHP 

    1- Ahmet Özyürek

    CHP 

    1- Ulaş Karasu

     

    TEKİRDAĞ

    AK Parti 

    1- Mustafa Şentop

    2- Mustafa Yel

    3- Çiğdem Koncagül

    CHP 

    1- Faik Öztrak

    2- İlhami Özcan Aygun

    3- Candan Yüceer

    İYİ Parti 

    1- Enez Kaplan

     

    TOKAT

    AK Parti 

    1- Yusuf Beyazıt

    2- Mustafa Arslan

    3- Özlem Zengin

    MHP 

    1- Yücel Bulut

    CHP

    1- Kadim Durmaz

     

    TRABZON

    Ak Parti 

    1- Muhammet Balta

    2- Adnan Günnar

    3- Bahar Ayvazoğlu

    4- Salih Cora

    CHP

    1- Ahmet Kaya

    İYİ Parti 

    1- Hüseyin Örs

     

    TUNCELİ

    CHP

    1- Polat Şaroğlu

    HDP

    1- Alican Önlü

     

    ŞANLIURFA

    AK Parti 

    1- Ahmet Eşref Fakıbaba

    2- Mehmet Kasım Gülpınar

    3- Halil Özcan

    4- Zemzem Gülender Açanal

    5- Mehmet Ali Cevheri

    6- İbrahim Halil Yıldız 

    7- Halil Özşavlı

    8- Ahmet Akay

    MHP

    1- İbrahim Özyavuz

    CHP

    1- Aziz Aydınlık

    HDP

    1- Nimetullah Erdoğmuş

    2- Ayşe Sürücü

    3- Nusrettin Maçin

    4- Ömer Öcalan

     

    UŞAK

    AK Parti 

    1- Mehmet Altay

    2- İsmail Güneş

    CHP

    1- Özkan Yalım

     

    VAN

    AK Parti 

    1- Osman Nuri Gülaçar

    2- İrfan Kartal

    3- Abdulahat Arvas

    HDP 

    1- Sezai Temelli

    2- Bedia Özgökçe Ertan

    3- Murat Sarısaç

    4- Muazzez Orhan

    5- Tayip Temel

     

    YOZGAT

    AK Parti 

    1- Bekir Bozdağ

    2- Yusuf Başer

    MHP 

    1- İbrahim Ethem Sadef

    CHP

    1- Ali Keven

     

    ZONGULDAK

    AK Parti 

    1- Polat Türkmen 

    2- Ahmet Çolakoğlu 

    3- Hamdi Uçar

    CHP 

    1- Ünal Demirtaş

    2- Deniz Yavuzyılmaz

     

    AKSARAY

    AK Parti 

    1- İlknur İnceöz

    2- Cengiz Aydoğdu

    MHP

    1- Ramazan Kaşlı

    İYİ Parti 

    1- Ayhan Erel

     

    BAYBURT

    AK Parti 

    1- Fetani Battal

     

    KARAMAN

    AK Parti 

    1- Recep Şeker

    2- Selman Oğuzhan Eser

    CHP

    1- İsmail Atakan Ünver

     

    KIRIKKALE

    AK Parti 

    1- Ramazan Can

    MHP 

    1- Halil Öztürk

    CHP

    1- Ahmet Önal

     

    BATMAN

    AK Parti 

    1- Ziver Özdemir

    HDP

    1- Feleknas Uca

    2- Necdet İpekyüz

    3- Ayşe Acar Başaran

    4- Mehmet Ruştu Tiryaki

     

    ŞIRNAK

    AK Parti 

    1- Rizgin Birlik

    HDP 

    1- Hasan Özgüneş

    2- Nuran İmir

    3- Hüseyin Kaçmaz

     

    BARTIN

    AK Parti 

    1- Yılmaz Tunç

    CHP 

    1- Aysu Bankoğlu

     

    ARDAHAN

    AK Parti 

    1- Orhan Atalay

    CHP 

    1- Öztürk Yılmaz

     

    IĞDIR

    MHP 

    1- Yaşar Karadağ

    HDP 

    1- Habip Eksik

     

    YALOVA

    AK Parti 

    1- Ahmet Büyükgümüş

    2- Meliha Akyol

    CHP 

    1- Özcan Özel

     

    KARABÜK

    AK Parti 

    1- Cumhur Ünal

    2- Niyazi Güneş

    CHP 

    1- Hüseyin Avni Aksoy

     

    KİLİS

    AK Parti 

    1- Mustafa Hilmi Dülger

    2- Ahmet Salih Dal

     

    OSMANİYE

    AK Parti 

    1- Mücahit Durmuşoğlu

    2- İsmail Kaya

    MHP 

    1- Devlet Bahçeli

    CHP 

    1- Baha Ünlü

     

    DÜZCE

    AK Parti 

    1- Fahri Çakır

    2- Ayşe Keşir

    MHP 

    1- Ümit Yılmaz

    Konu:
    Türkiye erken seçime gidiyor (753)
    Etiketler:
    Milletvekili dağılımı, Millet İttifakı, Cumhur İttifakı, İYİ Parti, TBMM, MHP, HDP, CHP, AK Parti, Türkiye
    Topluluk kurallarıTartışma
    Facebook hesabınızla yorum yapınSputnik hesabınızla yorum yapın